dietetyczka i psychodietetyczka dziecięca

mgr inż. Krystyna Fiedler

dietetyczka i psychodietetyczka dziecięca - mgr inż. Krystyna Fiedler

Certyfikowana Specjalistka Przyjazna Dzieciom. Dyplomowana dietetyczka, absolwentka Poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, ze stałą praktyką zawodową od 2012 roku. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku. Dietetyka i psychodietetyka to jej ogromne pasje i zajmują ważne miejsce w życiu. To również stała potrzeba nauki dlatego nieustannie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach. Śledzi doniesienia naukowe i wartościowe publikacje.

Specjalizuje się w dietetyce pediatrycznej – rozszerzaniu diety niemowląt, żywieniu dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Pracuje z dziećmi z trudnościami w karmieniu, z wybiórczością pokarmową i w okresie neofobii żywieniowej. Współpracuje z dziećmi ze spektrum autyzmu. Prowadzi autorskie warsztaty o rozszerzaniu diety niemowląt „Dla brzuszka Maluszka”. Dodatkowo warsztaty dotyczące żywienia dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz dla kobiet w okresie ciąży i laktacji. Współpracuje dziećmi, nastolatkami ale również z dorosłymi. Pomaga osobom borykającym się z rozmaitymi wyzwaniami żywieniowymi, chorobami i różnymi celami do osiągnięcia. Do pacjentów podchodzi z pełnym zaangażowaniem, wyrozumiałością i empatią. Swoją pracę i edukację pacjentów opiera na Evidence Based Medicine.

Jak sama mówi: „Do pacjentów podchodzę INDYWIDUALNIE – jedzenie ma znaczenie, a każdy jest wyjątkowy i ma różne potrzeby. Otwieram okno na różnorodny żywieniowy świat dla najmłodszych i ich rodziców. Bez stresu, w trosce o dziecięce potrzeby i możliwości. Aby posiłki były przygotowywane i zjadane wspólne z łatwością oraz przyjemnością. A prawidłowe nawyki żywieniowe i zdrowa relacja z jedzeniem pozostały na całe życie :)”