psycholożka

mgr Dominika Kaczmarek

psycholożka - mgr Dominika Kaczmarek

psycholożka, psychoedukatorka, socjoterapeutka w trakcie certyfikacji w ramach Psychodynamicznego Studium Socjoterapii i Psychoterapii. Absolwentka studiów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W V Med Clinic Poznań zajmuje się terapią psychologiczną dzieci i nastolatków, wspiera również ich rodziców w pokonywaniu wyzwań wychowawczych, a także realizuje się zawodowo na stanowisku psycholog szkolnej w jednej z poznańskich szkół średnich. Prowadzi zajęcia warsztatowe i psychoedukacyjne wzmacniające różnorodne kompetencje emocjonalne czy relacyjne. Szczególne miejsce w jej zawodowym życiu zajmują kobiety, które doświadczają macierzyństwa.

Dominika prowadzi poradnictwo oraz spotkania psychoedukacyjne dla rodziców. W gabinecie pracuje z różnymi pytaniami i wątpliwościami. Często dotyczą one nie tylko kompetencji wychowawczych, ale też rozumienia siebie i poszukiwania wsparcia czy rozwiązań ze strony rodziców.  “Pracując z dziećmi, towarzyszę im w podróży w głąb siebie i świata. Poznajemy swoje emocje, swoje umiejętności, oswajamy to, co nieznane. Uczymy się, jak działać w tej często trudnej rzeczywistości. Sprawdzamy, testujemy, poznajemy, a wszystko w atmosferze ciepła, bezpieczeństwa i zabawy.”

W pracy z dziećmi stawia na ciepłą i bezpieczną relację terapeutyczną, która pomoże Małemu Podróżnikowi w budowaniu kompetencji emocjonalnych i społecznych. “Kształtowanie się tożsamości, konflikty ze sobą i z innymi, poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, kim ja tak naprawdę jestem. Czyli innymi słowy – burzliwy okres dorastania. W mojej pracy staram się wspomóc również nastolatków w drodze do odnalezienia siebie w otaczającym świecie.”

Dominika z dużą uważnością przygląda się również relacjom dzieci i nastolatków z rodzicami. “W pracy z rodzicami ważne jest dla mnie współdziałanie. Wspólnie poszukujemy drogi do własnych emocji. Wzmacniamy zasoby, które pozwolą rozwinąć kompetencje rodzicielskie i tworzyć satysfakcjonujące relacje rodzinne.”

Dominika prowadzi również konsultacje i spotkania psychoedukacyjne z zakresu rozwoju seksualnego. “Wszystkie obszary rozwoju, jak naczynia połączone, współdziałają i oddziałują na siebie. Dlatego tak ważne jest, aby z otwartością i czułością przyglądać się im w równym stopniu.”

Na pierwsze spotkanie zapraszamy jedynie rodziców lub opiekunów. Jeśli natomiast Twoja pociecha ukończyła już 12. rok życia – zapraszamy Was wspólnie już od pierwszego spotkania.